86B5DA2D-C7B0-4BB4-A19C-397F46B56C4D

Erkan Serhatlı

Kürdistan Demokrat Partisi genel Başkanı Sayın Mesud Mustafa Barzani’ye

Sayın Başkan ,

öncelikle Sizi Aziz Vatanımızın her parçasında kanlarını canlarını vererek Ülkemizin bağrında yatan Aziz Şehitlerimizin hatırasıyla selamlıyorum.

Sayın Başkan,

Size hitaben dördüncü mektubumu kaleme alırken Kadim Kürdistan halkının acı ve kederlerinin bitmediğini Tasa ve Kederlerimizin katmerleştiğini kahr edici bir hissiyatla tespit etmek zorundayım.

Size daha önceki mektubumda Kürdistan halkını ve devleti yönetirken size yanlışlarınızı ,eksikliklerinizi ve Kusurlarınızı yüzünüze söyleyecek kişileri yanıbaşınızdan eksik etmeyin diye çağrıda bulunmuştum.Şüphesiz dört bir yanı Mazlum halkımıza düşmanlık yapanlarla çevrili bir coğrafyada yaşamak zorundayız.Bu zorundalılık bizi Kutsal topraklarımıza ve Aziz Milletimize sadece daha fazla bağlamak için yeterince sebeptir.

Ülkemizin bir parçasında kısmı özgürlüğûn olması ûlkemizin topyekün işgal altında olduğu gerçeğini değiştirmediğini eminimki sizde inkar etmiyorsunuzdur.

Sayın Başkan,
Yaklaşık yetmiş gündür Ülkemizin yani sizin yönetiminiz altında olan Güney parçasına Türk devleti binlerce askeri ile ve her türlü savaş kaide ve Kurallarını ihlal ederek Kürdistan İşçi Partisini bahane ederek saldırmaktadır.
Bunun bir bahane olduğunu esas hedefin Kürtlerin nerede olursa olsun kazanımlarını hedeflediğini sizde takdir edersiniz.

FB_IMG_1598195863108
Bu çıplak gerçekliğe raģmen Federe Kürdistan yönetimi halkımızın Düsmanlarının bahanelerine sarılarak kendi sınırlarını ve halkını koruyacağına kardeşlerine Ülkemizi terk edin çağrısında bulunma gafletine ve talihsizliğine düşmüştür.

Türk devletinin Güney Kürdistanda Zaho’dan Süleymaniyeye kadar onlarca askeri üssüne onlarca istihbari dinleme istasyonlarına karşı hic bir tepki vermeyen ki (bu üsler sizin görev döneminizde de vardı)

FB_IMG_1598195958198
Güney Kürdistan yönetimi Kardeşlerini siyasi rakip olarak görup bu saldıralara maruz bırakmış onlarca köyün yerleşim yerinin boşaltılmasına halkımızdan onlarcasının katl edilmesine sessiz bir onay vermiştir.

Son iki yılda yönetiminiz altında bulunan topraklarda Pkk yöneticilerine yönelik Istihbarat yardımı almaksızın asla sonuç elde edilemeyecek saldırılar gerçekleştirilmiş Bu saldırılar neticesinde Halkımızin bir çok kıymetli evlatlari Şehit edilmiştir.Bu saldırılar sonrası Türk devlet yetkilileri yönetiminizi kast ederek bilginiz dahilinde saldırılar gerçekleştirdiklerini beyan etmişlerdir.Yani bu kardeşlerinizin kanında sizlerin eli bulunduğunu iddia etmektedirler.

Sayın Başkan ,
Kürtlerin kendi aralarında sorunları anlaşmazlıkları ve ihtilafları şüphesiz vardır.Kürtler bunu kendi aralarında çòzecek erdemliliğe ve kudrete sahip olduģundan kimse şüphe etmemelidir.
Bu sorunları çözmek için sizin liderliğinize ihtiyac duyulduğu şüphe götürmez bir gerçektir lakin bu sorumluluktan kaçmanız sizi tarih önünde ve halkımızın vicdaninda vebal altında bırakmaktadır.

Federe Yönetim Başkanı Sayın Neçirvan Idris Barzaninin tutum ve davranışı başta babasi Rahmetli Idris Barzani olmak üzere Aziz şehitlerimizin hatıralarını yaralamakta ve bizi derin bir kaygiya ve kedere sevk etmektedir.

FB_IMG_1598195952853

Türk devletinin Başta Haftnanin, Xınere Kandil, Hakurke de ki saldırıları Gerillanın muazzam direnişi ile karşılık bulmuştur.
Güney Kürdistan halkınında bu saldrılara karşı onurlu bir tepki ve direniş gösterdiğine şahidiz.Güney Kürdistan kolluk kuvvetleri halkına sahip çîkacağına halkın yanında saf tutacağına onların hakli meşru ve onurlu direnişlerine siddetle karşı koyup yer yer silahla bastırmaya çalışmaktadır.

Halkına karşı silah kulananların sonunu bilenlerin bundan ders almamaları ibret duymamaları kaygılarımızı arttırmaktadır.

Tarih sizi sorumluluk almaya çağırıyor bu vebal ağırlaşmadan telkin ve talimatlarınızla bu elim gidişata müdahale etmenizi bekliyor.

Unutulmamalıdırkı halkımız kahramanlarını onurla yad ederken ihanet edenleride asla unutmamıştır.
Güney Kürdistan yönetimi komşusunun taziyesine acısına koşmakta gecikmezken iki ayı aşkındır kendi yönetimi altındaki topraklarda gerçekleşen saldırı ve katliama sessiz kalmasi Kürtlerin onurunu gururunu zedelemektedir.

Sayın Başkan ,

Tarih sizi ölümsüz Lider Melle Mustafa Barzaninin izinde bir Peşmerge Komutanı olarak göreve ve sorumluluga davet etmektedir.

Bu görev sizin Barzan sehitlerine Halepçeye Enfale Kobane ve Ülkemizin dört bir yanindaki şehitlerine karşı borcunuzdur.

Hic bir siyasi saik olmaksızın sadece ve sadece Aziz Milletimizin Kutsal topraklarimizin mudafasi icin bu satirlari Zat’ı Alînize yazmaktayim.

Kürt halkinin bir neferi olarak her türlü Örgüt parti hizip aşiret ve aile çıkarları halkımızın ayakları altındadır.
Bizim için tek Kutsal topraklarımız ve bu uğurda canlarını feda eden Şehitlerimiz ve şuanda ulkemizin dört bir yaninda bunu müdafa eden Peşmerge ve Gerillamızdır.

Sayin Başkan ,

Mektubumu bitirirken bir iki konuya daha değinmek isterim.

Sizin Liderliğinizdeki Onurlu bir yürüyüş olan Kürdistan Bağımsızlık Referandum sürecindeki görüntüleri bir daha izlemenizi istirham ediyorum.Türk ordusu Irak ordusu ile birlikte Halil Ibrahim ve Habur sınır noktasında size karşı ve size saldırmak için giriştikleri askeri hazırlıkları ve tatbikat görüntüleri halen canlı bir şekilde hafizalarımızdadır.Bunun sebebide Kürdistan İşçi Partisi olmadığıda malumunuzdur.

Kürdistan İşçi Partisi ile olan sorun ve münasebetlerinizi ancak ve ancak Kardeşlik hukuku çerçevesinde çözebilirsiniz. Bunu sizden istemek her onurlu Kürdün hakkı olduğunu teslim edersiniz.

Sayın Başkan,

Aziz Kürt Ulusu sizden ordunuzun başına geçmenizi Kardeşlerinizle hukukunuzu Şengali savunmaya gelen Gerillalarla ayni oda içerisinde bağdaş kurup oturup konuştuğunuz günlerdeki gibi bir duruş sergilemenizi beklemektedir.

Kürdistan Peşmerge Komutanı Mesud Mustafa Barzaniyi göreve çağırmaktadır.

Sizi Aziz şehitlerimizin hatırısayla selamlıyor çağrımıza sessiz kalmayacağınızı umuyorum.

Tarih ve Halkımız önunde sorumlusunuz Sayın Başkan!!!

23.08.2020

Erkan Serhadlı