İspanya’nın Katalonya bölgesinde bir sanayi tesisinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama sonucu çok fazla kişinin yaralandığı ve olay yerine ekiplerin sevk edildiği belirtildi. Yetkililer bölgeden uzak durulması çağrısı yaparken kimyasal alarm verildi.

2558656_414x233

Yavuz Özcan- Mezopotamya24

İspanya’nın Barcelona şehrinin 115 kilometre güneybatısındaki Katalonya’nın Tarragona bölgesinde bir kimyasal üretim tesisinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Yetkililer bölgeden uzak durulması çağrısı yaparken kimyasal alarm verildi.
belirlemelere göre 4 kişi yaralandı. Yaralıların durumunun ciddi olduğu belirtildi. Yetkililerin bölgede yaşayan insanları evlerinden çıkmaması konusunda uyardığı öğrenildi.

“KAPI VE PENCERELERİ AÇMAYIN”

Katalonya Sivil Savunma Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıda, “Çevrede yaşayanların kendilerini bir binaya kilitlenmeleri, kapı ve pencereleri kapatmaları” denildi. Bölgede herhangi bir toksik bulut kaydedilmediği de aktarıldı. İnsanların araç kullanmamaları gerektiği belirtilirken, demiryolu hizmetleri de askıya alındı.