6505BD58-3D7E-46CE-8782-59493B19224E

Yavuz Özcan

HDP binalarina gitmeleri için ailelere vaadlerde bulunarak aileleri yollayan Galip Ensarioğlu Erdoğan’dan kendisine bakanlık verilmesini beklediği belirtiliyor.

Üç güvenilir kaynak “Ensarioğlu’nun aileleri HDP İl binalarına yollama önerisini Erdoğan’a götürdüğunü ve bunu örgütleyeceğini belirttiğini, HDP’nin kapatılması süreci olarak da bunun hayatta geçirileceğini belirtiyorlar. Kaynakkar dun Ensarioğlu’nun Diyarbakıra gittiğini ve yeni ailelerle temasda olduğunuda belirtiyorlar.

 

Ensarioğlu öğütlüyor, polis besliyor

 

Çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek HDP binası önünde bekleyen ailelere, HPG tarafından alıkonulan asker ve polis aileleri de katılırken, polislerce evlerinden alınarak parti binası önüne getirildiği belirtilen ailelere, yemek servisini de yine polis yapıyor.

Diyarbakır’da Pazartesi gününden bu yana çocukları S. Çetinkaya’dan haber alamayan Fevziye Çetinkaya ve eşi Şahap Çetinkaya ile 4 yıl önce oğlu Azat Akkoyun’un dağa gönderildiğini iddia eden Remziye Akkoyun’un, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il binası önünde başlattığı oturma eylemine, HPG’liler tarafından alıkonulan asker ve polis aileleri de katıldı.

GALİP ENSARİOĞLU ERDOĞAN’DAN BAKANLİK BEKLİYORMUŞ

Görüştüğümüz güvenilir kaynakkar HDP binalarina ailelere vaadlerde bulunarak yollayan Galip Ensarioğlu Erdoğan’dan kendisine bakanlık verilmesini beklediğini  belirtiler. Üç güvenilir kaynak “Ensarioğlu’nun aileleri HDP İl binalarına yollama önerisini Erdoğan’a götürdüğunü ve bunu örgütleyeceğinı belirttiğini,HDP’nin kapatılması süreci olarak da bunun hayatta geçirildiğini belirtiler. Kaynaklar dün Ensarioğlu’nun Diyarbakır’a gittiğini ve yenı ailelerle temasda olduğumuda belirtiyorlar.

ASKER VE POLİS AİLELERİ DE GELDİ

Dersim’in Pülümür ilçesinde 2 Ekim 2015’de askerlik yaptığı sırada, HPG’liler tarafından alıkonulan Müslüm Altıntaş’ın ailesi, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 24 Temmuz 2015’de HPG’liler tarafından alıkonulan Vedat Kaya’nın ailesi ve Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 28 Temmuz 2015’de HPG’liler tarafından alıkonulan Sedat Yabalık’ın ailesi, HDP il binası önüne gelerek burada oturma eylemi gerçekleştirdi.

208A378B-05EA-4DD5-B4CD-8CEA536BB862

Polisler eylem yapan ailelere yemek ve ihtiyaç malzemesi getirirken Mezopotamya haber ajansının objektiflere böyle yakalandı

YEMEKLERİNİ POLİSLER GETİRİYOR

HDP önünde bekleyişini sürdüren ailelerin sabah saatlerinde evlerinden polis araçlarıyla alınarak parti binasına getirildiği belirtilirken, polislerin ailelerin yemek ihtiyaçlarını karşıladıkları görüldü.

Parti binasına gelen ailelerin yanlarında getirdikleri çantalarda taşların olduğu ve zaman zaman bu taşları parti binasının camlarına atarak tehditler savurdukları görüldü. Çetinkaya ailesinden bir kişi, “Çocuklarımız gelmezse sizinkileri de kaçırırız. Öldürürüz. Aynısını yaparız” diyerek tehditler savurdu. Parti binasına yürüyen aileler, sık sık bina içerisine girenlere saldırıda bulunuyor.