Düzce’nin Merkez İlçe Başkanı D. A. ve AKP’li yöneticilerin yine AKP Yönetim Kurulu’nun kadın üyesi Z.D. ile sistematik şekilde cinsel ilişkiye girdikleri ve mağdur kadınla grup seks yaptıkları iddia edildi.

 

5CE455C0-45C9-4E69-A77A-7CBB8F342F79

 

Mezopotamya24-Düzce’nin Merkez İlçe Başkanı D. A. ve AKP’li yöneticilerin yine AKP Yönetim Kurulu’nun kadın üyesi Z.D. ile sistematik şekilde cinsel ilişkiye girdikleri ve mağdur kadınla grup seks yaptıkları iddia edildi.

Mağdur Z.D. oturduğu ilin Cumhuriyet Savcılığı’na şikayette bulundu. Z. D. 2019 Mayıs ayına kadar, D.A.’nın, İ. C.’nin, H.K.’nın, S.M.’nin ve M.Y.’nin cinsel istismarlarının sürdüğünü anlattı. Z.D’nin şikayetçi olduğu isimler arasında AKP İl Başkan Yardımcısı ve ildeki önemli bir kurumunun başkanının da olduğu öne sürüldü. Habere yayın yasağı geldi.

İddiaya göre 2015 yılının Mart ayının sonundan 2019 Mayıs ayına kadar Düzce ilinin AKP Merkez İlçe Başkanı D. A. ve çok sayıda kişi hakkında Z.D. zorla cinsel ilişkiye girdiğini söyledi Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulundu. Mağdur kadın kendisinin de AKP’de yönetim kurulu üyeliği yaptığını belirterek intihar girişiminde bulunduğunu anlattı.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Z.D.; D.A.’dan, İ. C.’den, H.K.’dan, S.M.’den ve M.Y.’den şikayetçi olduğunu söyledi.

AKP O BAŞKANI GÖREVDEN ALDI

Bu tür iddiaların konuşulduğu, AKP Genel Merkezi’nin D.A.’yı geçtiğimiz Şubat ayında görevden aldığı öne sürüldü.

YAYIN YASAĞI İDDİASI

Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği ifade de skandal iddialarda bulundu. Düzce 1. Sulh Ceza Hakimliği’nin 2019/1995 sayılı kararı gereği habere ‘Basın Yasağı’ konuldu.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, “Düzce /Ak partideki seks Skandalına yayın yasağı geldi!” açıklamasını yaptı. Ancak ne Düzce Adalet Sarayı’nın resmi sitesinde ne de Cumhuriyet Savcılığı’nın bu konu hakkında bir açıklaması bulunamadı.

İşte o paylaşım:

 

Haberi ilk kez duyuran duzcetv.com ise habere yayın yasağı geldiği için kaldırdıklarını duyurdu ve şu belgeyi paylaştı:

 

CF17EFE4-B015-4072-95E8-787DDF8BC5CE

 

 

RTÜK’ün sitesinde ise böyle bir yayın yasağına rastlanmadı.