Hewlêr olayı ile KDP-Türkiye’nin planı Seyit EvranHewlêr Huqqabaz Restoran’da yaşanan olayla ilgili KDP iki suçlu gösterirken, olaya ilişkin tartışmalar boyutlanarak sürüyor.

 

835533C6-D96F-47DD-9CBE-50BD066D8C98

Seyit Evran

Hewlêr’de 17 Temmuz’da Huqqabaz restoranda meydana gelen olayda, konsolos yardımcısı denilen, gerçekte ise MİT Başur sorumlusu olan Osman Köse ile Başurlu iki sivilin öldürülmesinin üzerinden bir hafta geçti. Eylemi yaptıkları iddiasıyla Mazlum Dağ ve Muhammed Beşiksiz adında iki Kürt yakalandı. Yakalanan Kürtleri, MİT elamanları ağır işkencelerden geçirerek sorguluyor. Hewlêr’in cadde sokaklarında MİT elemanları, asayiş ve peşmerge elbiseleri giyerek kontroller yapıyor. Bu durum, işgal edilen ve edilmek istenenin sadece Bradost olmadığını, Bradost ve Başur’un diğer bölgeleri ile birlikte Hewlêr’in de bu olay gerekçe yapılarak işgal edildiğini gösteriyor. KDP’nin bu işgale her şeyi ile kendisini açtığı bariz bir şekilde görülüyor.


* Forum kategorimiz çok çeşitli türden içeriğe açıktır. Mezopotamya24 habr’in editoryal politikasıyla uyumlu olmak zorunda değildir.

Got something to say? Go for it!

Yorumunuz için teşekkür ediyoruz en kısa zamanda size cevap verilecektir selamlar .

%d blogcu bunu beğendi: