Ne kadar çok Kürd’ü öldürürse, o kadar çok oy devşirir. Ne kadar çok kürde zülm ederse, o kadar sevilir ve iktidarda tutulur. Ne kadar çok asker polis ölürse, o kadar çok vatan-millet-bayrak edebiyatı yaparak milliyetçiliği hatta ırkçılığı kendi etrafında konsolide ediyor”

047F1686-DF6C-4F70-B200-46530BEBBF4D

Yine bir seçim ve yine Kürd’lerin evlerinin kapıları koç başlarıyla kırılarak tutuklama furyası başlatılmış tıpkı diğer seçimlerde olduğu gibi. Bir yandan Kürd’lerin gasp edilmiş belediyelerini önümüzdeki yerel seçimler de “yeniden alırlarsa eğer kayyum atarız” tehditleri, şantajları yapılırken, diğer yandan da barbarca Kürd siyasetçilerin evlerine baskınlar yapılarak kapıları kırılmak suretiyle gözaltına alıyorlar.

Oysaki eğer bu insanları karakola çağırsaydılar İfade vermeye gidecek insanlardı. Ama çağırmıyorlar. Maksat, eziyet etmek, zülmetmek, itibarsızlaştırmak, korkutmak, sindirmek, yıldırmak. Onlarda çok iyi biliyorlar ki yüz yıldır bu halk yılmadı, korkmadı, boyun eğmedi, diz çökmedi ve çökmeyecektir de. Bu önümüzdeki seçimde de gasp edilmiş bütün belediyelerimizi de geri alacağız.

Her gün bir pkk üst yüzey yetkilisini yakalıyorlar, yok efendim pkk’nin marsilya sorumlusunu yakaladıklarını iddia ettiler, yok efendim Pkk’in Belçika sorumlusu yakalanmış vs. Ya buna kuşlar bile güler. Yani adam pkk’nin Belçika sorumlusu olacak gelip Batmanda oturacak ve sizde gidip onu alacaksınız öyle mi? Diğer kişi de sözümona sözde pkk’nin marsilya sorumlusu, oda almış çoluğunu çocuğunu arabasıyla türkiye’ye tatile gitmiş, tatili bitince tam dönerken yakalanmış.?

Bütün gazetelerinde ve televizyon kanallarında flaş haber olarak pkk’nin Marsilya sorumlusunu yakaladık iddiasında bulundular. Oysa ki yakaladıkları kişi 15 senedir yakınen tanıdığım bir arkadaşımdı, evli ve iki çocuk babası. Sonra birkaç gün aradan geçti bizim burada düğünlere gidin şarkı söyleyen bir sanatçı arkadaşı türkiye’de tatili bitip geri dönerken tutukladılar ve aynı şekilde televizyonları gazeteleri aynı manşetleri attı. Belli ki birileri daha önce her şeyi hazırlamış ve gazetelerde ve televizyon haberlerinde atılacak manşetleri ellerine tutuşturmuş.

Türk devletinin Kürd düşmanlığını bilmeyen yoktur fakat bu AKP hükümeti ve Erdoğan da bir o kadar faşist Irkçı ve kürt düşmanıdır. 2015 yılından beri üst üste yapılan seçimler ve her seçim öncesi Kürd halkına uygulanan zulüm, katliam ve binlerce insanın hapishanelere takılması, İnkarcı Türk devlet destekli akp ve Erdoğan tarafından vazgeçilmez seçim malzemesi yapılmış durumdadır. Ne kadar çok kürde vurursa o kadar çok sempati kazanıyor. Ne kadar çok Kürd katlederse o kadar çok oy devşiriyor. Ne kadar çok Kürd tutuklarsa o kadar çok özgü alıyor hem devletten hem de Türklerden. İstisnalar hariç tabii ki.

Yine önümüzde belediye seçimleri var ve inkarcı, asimilasyoncu, katliamcı Türk devleti ve onun reizi erdoğan, seçim Startını Kürd illerinden başlatmış. Bir çok Kürd ilinde Kürd’lerin kapıları kırılarak siyasetçileri yine aynı bilindik entrikalarla gözaltına alınmış. Sanıyorlar ki: HDP çalışanlarını tutuklayarak Kürd halkının özgürlük mücadelesini bitirecekler ama yanılıyorlar. Bir Kürd annenin dediği gibi “Beşikteki bebeği yürütür bu mücadeleyi yine sürdürürüz, taki zaferle taçlanıncaya kadar.”