İmam soracak, ‘Mevtayı nasıl bilirdiniz?’ diye; Önce mevtayı tanımamız gerekmez mi? Mevta Cumhuriyet mi, Yeni Osmanlı mı?

B2A37A0E-D758-4BBE-A76F-150A21EA67EA

Cumhuriyeti doksan yaşında öldürdünüz Kurduğunuz Yeni Osmanlı, daha doğarken ölü doğuyor. 600 yıl yaşayan Osmanlı karşısında, yeni Osmanlı daha fetih devrini gerçekleştirmeden öldü. Hani yeni bir çağa girecektik, Osmanlı barbarlığı bu kadar çabuk biter mi? Fatih’i yaşamadan, Abdülhamit’i yaşamak ne demek? Kurucular tarihi mi şaşırdı?

Tam bir ‘Hasta adam’ yaratılmış.

Abdülhamit’i yaşadık, Enver Paşayı gördük, peki Vahdettin efendi kim olacak, damat mı? Yakın bir zamanda onun da sarayın süs köpeği kadar sesi kısılmasın. Saray ve külliyeniz, külliyen başınıza yıkılmasın.

Osmanlı iflas edip, yıkılırken, Ermeni paraları çare olmuştu. Osmanlı neleri kaybettiğini bilmiyordu ama gerçekten katlettikleri Ermenilerin evleri, kaybedilen batı Trakya’dan kaçan Türklere mesken olmuştu; Hatta Kürtleri kazanmak bile mümkün olmuştu. Ancak cumhuriyeti kuranların, barbarlığı devamla yaşatmaları beklenmeli idi

Peki, şimdi kimi soyalım? Ermeniler yok!

Kanlı aptesinizle Emevi Camisi sizi kabul etmedi, Siz yine ‘Fırat’ın doğusu’ diye söyleyedurun, Süleyman şah haramisi gibi Fırat’ta boğuldunuz, kaldınız.

EKONOMİ, SAVAŞA RAĞMEN DÜZELİR ?

Suriye ile tutuşulan bu savaşın hayra alamet olmadığını savaşın başında söylemiştik. ‘Savaş, bir para yutma makinasıdır’ demiş ve ekonominin savaşa rağmen hiç düzelmeyeceğini, savaşlarda ilk hedeflerden biri olarak, paranın pul haline getirildiğini söylemiştim.

Paralar Suriye teröristlerine akarken, örtülü ödenekten caniler ordusu iaşe ve ibate edilirken, onları bankalarda ve postanelerde paralarını alırken gören ve asgari ücretle geçinen, ya da bin liranın altında emekli maaşı ile ‘yaşamak’ zorunda bırakılan insanları zapturapt altına almak, biraz zor olmayacak mı? Sizin vicdanınız kaldırır da, ya onların sabrı yetersiz kalırsa!

SADDAM DA YAŞAMIŞTI

İran ile vekâlet savaşı yürütülen savaşta, körfez ülkeleri çok bonkördü. Savaş bitti, para geri istendi. Suriye vekâlet savaşı bitmeye yüz tutarken, Türkiye’ye akan sıcak paranın kısılması da bir tesadüf müdür? Gelen kısıntılı sıcak paralarla ne zamana kadar idare edilecek?

Acaba ekonomik çıkmazda gündem değiştirmek için, Ermeni malları gibi, devlet Kürtleri ve Alevileri hedef gösterir mi? Öyle ya, Ermeni kalmadı, devrimcilerin veya işçi sınıfının da parası yok. Acaba taze bir OHAL oyunu oynama zamanı gelmedi mi? Mc Kinsey ne tavsiye eder?

2. SEVR KAVŞAĞINDAKİ MC KİNSEY

Yeni sistem mazereti ile halkın vekili olan muhalefeti susturarak, kendini tek bilen ve tek ses olarak kabul ettirip, bunu akabinde yönetme acizliğinden ve kifayetsizliğinden dolayı daha fazla bilen Mc Kinsey & Company’e ülke ekonomisini ve devlet denetimini teslim etmek, akla zarar bir fikirdir. Peki Mc Kinsey’in göreve yeni başladığını kim ispatlayabilir? Evet, şimdi ilan edildi de, ne zamandan beri faal olduğunu kim ispatlayabilir?

Verilen paraları tahsile gelirken, elbet ifşa edilmeliydi ve ettiler de. Sonuç olarak kemerinize birkaç delik daha ekleyin demek istediler, tıpkı cebiniz gibi.

Olay şu: Gemi batıyor ve alacaklılar, batan geminin mallarına el koyup, paralarını kurtarmağa çalışıyorlar. Verdikleri para, çöküş tamamlanmadan tahsil edilmeli idi. Tahsildarlar kapıyı çalıyor.

Yeni Osmanlı, Abdülhamit’le başladı. Abdülhamit’i düşmekten ve meşrutiyetten, yani referandumdan, muhalefetle işbirliği vasıtası ile kurtardılar. Yoksareferandumda bir 31 Mart vakası gerçekleşebilir, Abdülhamit’in azli gerçekleşebilirdi.

Kaldı ki, darbe yapacak askerler de yoktu.

HAMİDİYE ALAYLARI

Herkes merak ediyor, Suriye’nin kuzeyinde beslenen teröristler nereye gidiyor diye. Abdülhamit döneminin Ermenilere ve Kürtlere karşı kullanılan Hamidiye Alayları ne çabuk unutuldu! Bu kez hedefte sadece Kürtler veya Ermeniler değil, ayrıca Arap Alevileri de olmalı.

Şimdi bir Sultan Reşat hazırlanıyor; Devir damatlar devri. Evlatlar bunun için çok seviyesiz.

Sevr’i yaşatacak Vahdettin, bir sonraki sultan olacak. Malta yolundaki İngiliz firkateyni hazır olmalı.

MUSTAFA KEMAL’i BEKLEMEK

Bir Mustafa Kemal beklemeyin! O, o zamanlar İstanbul’a küskündü Mustafa Kemal, İstanbul’a öfkeli idi, çünkü sultana sahip çıkılmıştı. Şimdi tüm Türkiye’ye küskün olmasın.. Gelirse, emin olun, bir daha Türk olarak gelmez. Gelsin de, yine faşist ve yayılmacı bir cumhuriyet mi kurulsun? Yeni cumhuriyette barbar Osmanlı sevdalıları ağır basacaksa, sonuçlarına da katlanmak gerekir.

SONUÇ: DIŞLADIKLARINIZ KAZANANLAR OLUR!

Sevr’de Adana, Mersin ve Hatay, Fransız mandasının (Suriye’nin) olacaktı
Kürdistan kurulacaktı; Şimdilik Suriye’den endişelenirken, Türkiye’de hortlamasın!
Ermenistan kurulacaktı, Şimdi genişletilmesin!

Bu savaşa girerken, hepsini halledeceğinizi sanmıştınız. Oysa korktuğunuzun da ötesi başınıza geliyor.

Başkan Dr Esad’ın o sözünü hatırlayalım: Ben kalırsam, sen gidersin!

Kimin götüreceğini söylemedi. Dolayısı ile halk mı yoksa başka birileri mi, demedi.

Mc Kinsey, gelişi ile bütün bunları müjdeliyor. Meclis susturuldu, çünkü efendileriniz geliyor!

Yoksa cellatlarınız mı bu gelenler?

Valilik sistemleri, koloni veya eyalet sistemlerinde olur. Eyalet sistemimiz olmadığına göre, kolonilerden farkımız ne?

İngiliz kolonileri, görünüşte bağımsızdır Seçimleri ve parlamentoları vardır. Ancak bir de valileri atanır. Meclis ne karar verirse versin, son söz, valilindir. Vali İsterse,kendisi meclise sunmadan kararname ile yasama yapar ve kendisi imzalar; İsterse, meclis kararını onaylar veya red eder.

Valiyi ise, kraliçe atar.

Şimdi kendi sözde başkanlık sistemimize bakalım, Erdoğan meclisin kararını red eder veya kabul eder; Kendi kendine de, kendisi başına yasamayı yapar ve imzalar.

Peki, Erdoğan kimin valisi?

Elbet BOP valisidir o!

Mc Kinsey’e soralım mı? Onlar bilir, çünkü Onlar da İsrail’e, Filistinlilere karşı danışmanlık yaparken, aynı BOP’a hizmet ediyorlar, örtülü karanlık çetelerini idare ediyorlar.

Emperyalizm, diktatörler veya sultanlar yetiştirip, dini afyon gibi vererek, halkı boşuna sürüleştiriyor?Böylece, kendi kamuoylarını da, bizim halkı sürü haline getirdikten sonra, istila için ikna ediyor.

Biz susmayacağız, aptallaşmadık, aptallaşmayacağız. Şimdi Suriye de olduğu gibi, ‘Geldikleri gibi giderler!’ deriz

Ya siz? Cenaze namazına hazır mısınız?

Osmanlı Spor, son maçına hazırlansın!

Mevtanın adını koydunuz mu?

Cenaze bekletilmezmiş.

Cemil Hayek

7.10.2018