Halk Savunma Birlikleri (YPG) Genel Komutanı Sipan Hemo yeni bir operasyon için büyük hazırlıklar yaptıklarını söyledi

9E5FE7BF-5D67-4FDD-AF72-1D8D30E8A2FC

Dilara Melen- Mezopotamya24

Halk Savunma Birlikleri (YPG) Genel Komutanı Sipan Hemo yeni bir operasyon için büyük hazırlıklar yaptıklarını söyledi Hemo Suriye’nin güneyinde bulunan DAİŞ’e karşı savaşmaya hazır olduklarını belirtti Şark’ul Avsat gazetesine konuşan Sipan Hemo, bugün Dürziler’in yaşadığı acıların aynısını Kobani ve Afrin halkının da yaşadığını belirtti Dürziler’i korumak için YPG’nin Suveyda’ya gidip savaşmaya hazır olduğunun altını çizen Hemo, DAİŞ’e karşı mücadelede başarılı bir süreci geride bıraktıklarını ifade etti.

Ayrıyetten Hemo, YPG’nin Afrin’deki operasyonlarının devam ettiğinin ve her geçen gün arttığını da kaydetti.

Öte yandan PYD ve TEV-DEM yetkililerinin katılmaya hazır olduklarını açıkladığı Suriye rejiminin başlatacağı İdlib operasyonuyla ilgili olarak, bu konuda hiçbir askeri plana şahit olmadığını dile getirdi.

Suriye sahasın da bir diğer gelişmede, Suriye rejim güçlerinin ülkenin güneyindeki Suweyda’ya operasyona hazırlanıyor olmasıdır. Geçtiğimiz günlerde Suveyda’ya saldırın DAİŞ, kentin çarşısında patlama gerçekleştirmişti.

Yaşanan patlama da 250 kişinin yaşamını yitirip onlarca kişinin yaralandığı patlamanın ardından,  Şirehi, Şebki ve Rami köylerine de baskın düzenlenmiş, 13 kadın ve çocuk kaçırılmıştı.