Kerkük kent merkezinde bu akşam saatlerinde farklı yerlerde yedi ayrı bombalı saldırı meydana geldi. Gün içinde de kent merkezi ve Dakuk ilçesinde bombalı ve havanlı saldırılar gerçekleşti.554a31d7-5281-4211-aa2d-35a1674844f0.jpg

IMPNews – Kerkük kent merkezinde bu akşam saatlerinde farklı yerlerde yedi ayrı bombalı saldırı meydana geldi. Gün içinde de kent merkezi ve Dakuk ilçesinde bombalı ve havanlı saldırılar gerçekleşti. Olaylarda toplam iki kişi öldü, 18 kişi yaralandı.

Kerkük’te Şoreş Mahallesi, Bağdat yolu, Kudüs ve Hisabat caddelerinde yedi ayrı bombalı saldırı olduğu, olaylarda ilk belirlemelere göre, 1 kişi hayatını kaybettiği, 13 kişinin yaralandığı bildirildi.

Kerkük polis yetkililerine göre, gece saatlerinde yapılan saldırıların kalabalığın içinden geçerek el bombası atan bir araçtan gerçekleştirildi. Polis patlamaların çoğunun bu şekilde gerçekleştirildiğini, olayla ilgili soruşturmanın devam ettiğini açıkladı.

Bugün gündüz saatlerinde de kentteki çocuk hastanesi yakınına atılan iki havan topu 5 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Kerkük merkezli kimi internet sayfaları olaylardan Türkiye tarafından eğitilen Türkmen gruplar sorumlu olduğunu iddia ediliyor.

Kerkük’ün Dakuk ilçesinde de gün içinde emniyet güçlerinin hedef alındığı bir bombalı saldırıda bir alay komutanının hayatını kaybettiği bildirildi. Dakuk’ta, İttihadiye Polis Teşkilatına yönelik bombalı saldırıda, ismi açıklanmayan 16. Tugay 1. Alay Komutanı hayatını kaybetti.