HDP üyesi Kamil Acar’ın önceki gün kaybolması üzerine sosyal medyada #KamilAcarNerede kampanyası başlatıldı. 

a8252a41-4ad8-4bde-be94-ac54b7f2f8bb.jpg

IMPNews – Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) üyesi Kamil Acar’ın önceki gün kaybolması üzerine sosyal medyada #KamilAcarNerede kampanyası başlatıldı.

HDP’den yapılan açıklamada görgü tanıklarının Kamil Acar’ın, Şanlıurfa-Diyarbakır karayolu üzerinde, kendilerini polis olarak tanıtan kişilerce gözaltına alındığının gördüğü bildirildi. Olay yerinde Acar’ın aracının da terk edildiği bildirildi. HDP açıklamasında şöyle denildi:

“Kamil Acar isimli üyemiz ve eski parti yöneticimiz dün akşam Urfa’dan Diyarbakır’a gelirken, görgü tanığının beyanına göre polisler tarafından aracından alınmıştır. Dün geceden beri haber alınamayan Acar’ın alındığı araç, Pirinçli (Pirinçlik) Karakolu’nun 2 kilometre yakınında ve kapıları açık bir şekilde bulunmuştur. Olay yerine çağrılan savcılık ve kolluk güçleri gerekli hassasiyeti göstermemiş, sadece olay yerine gönderilen iki er aracılığıyla tutanak tutulmuştur. Yetkilileri Acar’ın durumunu araştırmaya ve acilen açıklama yapmaya çağırıyor, Acar’ın akıbeti hakkında bilgi istiyoruz” denildi.

HDP Diyarbakır İl Eşbaşkanı Mehmet Şerif Camcı ise Acar’ın, önceki akşam en son saat 20:00 sularında eşi ile telefonla görüştüğünü, saat 21:00’dan itibaren de telefonuna bir daha ulaşılamadığını söyledi. Camcı, yetkililerden konunun önemi nedeniyle duyarlı olmalarını ve acil ve etkili bir soruşturma başlatılmasını istedi.

Olayın ardından HDP de sosyal medyada #KamilAcarNerede başlığıyla kampanya başlattı.