180kmJV0_400x400Çakıcı’nın açıklamasını önemsemedim. Kendi deneylerimden bilirim, Sedat Peker malum faya çözemezinin sahta kabadayılığını sınamak adına ona Türkmen dağına ülküdaşlarını kurtarmak için davet etmiştim. “çok daha büyük projelerle uğraştığı” için gelemeyeceğini açıklamış, korkaklığını vefasızlığını göstererek Türkmendağı terör şebekelerini yalnız bırakmıştı.

Benzer tehditle, Karar gazetesi yazarlarından Etyen Mahçupyan, Elif çakır ve diğerleri tehdit edilmiştir. Malum mafya çömezi kanlı katliamların tetikçisi Alaattin Çakıcı MHP kökenli Ülkücü bir mafya adamıdır. Bunlar gündem olmak için zaman zaman sallayıp dururlar. Yapacaklarından değil gündem konusu olma istekleriyle ilgili bir duruş sergilerle. Bu alemin çirkinliği iki yüzlülüğü korkaklığı ve ahlaksızca sahtekarca yaptıkları üzerinde durmayı gerektirmez.

Üzerinde durmak istediği adaletin önemli sacayağı olması gereken bir avukatın. Çakıcı adına yaptığı cinnet türünden akıl zoru açıklamalarıdır. Alaattin Çakıcı’nın avukatı Can Sevinç yaptığı açıklamada “Buradan sevenlerine göndermiş olduğu mesaj üç (3) ay için iptal edilmiştir” dedi. Ayrıca Avukat mesajında “Karar gazetesi daha önce Cumhur İttifakının başı olan şu anki devlet başkanımıza ve asrın son Türkmen Beyi’ne hata yapmadıkları sürece hiçbir arkadaşının Karar gazetesi sahibi ve yazarları ile üç (3) ay sorunu yoktur. Üç ay hata yapmazlarsa süresiz olarak bu çağrı dondurulacaktır” dedi.

Bir avukat müvekkili adına birilerine yapılan tehdidi taşıması, tehdidin yorumlaması “bir daha yapmazlarsa tehdidin dondurulacağını ifade etmesi” bu ülkede insanı çıldırtmaya yeterli nedenlerdir. Bu ülkede adaleti kim arayacak kim ve nasıl bulacak bunu anlamak mümkün mü? Mafyanın avukatı da mafya olunca hukuku kimse sormasın. Şimdi İçişleri Bakanı, devlet adamı, Soylu denilen zatın HDP ve CHP’yi tehdit etmesiyle oluşan durum, kılavuzu karga olanın burnu pislikten kurtulamayacağı bir ilişkiler ağı yaratması kaçınmaz olmayacak mı?

Türkiye’de faşizm bir askeri darbeyle değil barbar bir akıl algısının biatçı yollardan sivil tabandan yukarıya doğru şekillenmesi bu ülkede özgürlük ve demokrasinin adalet ve eşitliğin önünde en büyük engel olacaktır.