36255752_2559223597436723_2043346655465439232_n.jpgKURD-HA (ANK)- Efrin kentinde şiddetli patlamaların meydana geldiği bildirildi.
Efrin kent merkezinde gerçekleşen bombalı saldırıların birinin, kent merkezinde bulunan Ziraat Kavşağı’ndaki Demirci Kawa anıtının yakınında, İkinci patlama ise Velat semtindeki Şatolar Caddesi’nde, Askeri Polis Merkezi’nin önünde meydana geldiği bildirildi.

Yerel kaynaklar, patlamalarda ilk belirlemelere göre 10 kisinin yaşamını yitirdiğini, çok sayıda kişinin de yaralandığını iletti. Patlamanın çok şiddetli olduğu ve ölü sayısının artabileceğinden endişe ediliyor..

Hayatını kaybedenlerde ciddi yanıklar bulunduğundan, kimliklerinin henüz saptanamadığı bildirildi.

Patlamaların ardından Efrin merkezine giriş çıkışlar yasaklanırken, olaylarla ilgili soruşturma başlatıldı.
Öte yandan Türk ordusu ve ona bağlı cihatçilar Efrîn’de insanlık suçu işlemeye devam ediyor. İnsanları kaçırarak işkence yapan cihatçilar halkın evlerini de ateşe veriyor.

Türk devletine bağlı El Sultan Sileman Şah militanlari Efrîn’de cinayet, insan kaçırma, tarlaları yakma, coğrafi yapıya zarar verme, tecavüz ve talan suçlarının yanında bir kez daha halkın evlerini ateşe verdiği bildirildi.

El Sultan Sileman Şah militanlari Efrîn’in Şiye ilçesinde dün akşam Muhamed Şindi’nin evine baskın yaptı. Şindi ve ailesi Efrîn’e gitmiş olmasından dolayı evde kimsenin bulunmadığı ve çetelerin evdeki eşyaları çaldıktan sonra da evi ateşe verdiği öğrenildi.